Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sys:zbrane_z_barevnych_kovu

Zbraně z barevných kovů

Stříbrné a postříbřené zbraně

Určité typy zbraní se dají vyrobit celé stříbrné či postříbřit. Pro výrobu je surovinová náročnost stejná jako u železných, jen se použije jiný kov a je zapotřebí mít příslušný návod na výrobu stříbrné zbraně. Současnou železnou zbraň je možné postříbřit a to příslušným počtem kovu a návodem na výrobu postříbřené zbraně.

Tyto zbraně zraňují navíc pouze nemrtvé - kostlivce, liche, ghůly, spektry, mumie a spol. Zbraně ze stříbra dávají větší bonus ke zranění, postříbřené menší. Postříbřené současně nepřidají bonus -nefungují- na některé vyšší-silnější nemrtvé, jako třeba nosferaty.

postříbřené +30 % proti nemrtvým
stříbrné +60 % proti nemrtvým

Měděné zbraně

Určité typy zbraní se dají vyrobit celé z mědi. Pro výrobu je surovinová náročnost stejná jako u železných, jen se použije jiný kov a je zapotřebí mít příslušný návod na výrobu měděných zbraně.

Tyto zbraně zraňují navíc pouze zvířata a zvířatům podobné potvory, dávají proti nim větší bonus. Nemají však vliv třeba na ješteří lidi, ti jsou již bráni jako humanoidi, týká se to lesní zvěře, pavouků, hadů atd.

měděné +60 % proti zvířatům

Zlaté a pozlacené zbraně

Určité typy zbraní se dají vyrobit celé zlaté či pozlatit. Pro výrobu je surovinová náročnost stejná jako u železných, jen se použije jiný kov a je zapotřebí mít příslušný návod na výrobu zlaté zbraně. Současnou železnou zbraň je možné pozlatit a to příslušným počtem kovu a návodem na výrobu pozlacené zbraně.

Tyto zbraně zranují navíc humanoidy. Zlaté zbraně je zraňují silně, navíc dávají střední bonus ke zranění proti všem ostatním skupinám NPC. Pozlacené zbraně dávají proti humanoidům bonus menší a současně nemusí fungovat na všechny humanoidy, někteří jimi s bonusem zraněni nebudou. Podobně jako u stříbrných a postříbřených zbraní. Zbraně ze zlata budou více zranovat například skřety, hadí lidi, ještěří lidi a lidské NPC.

zlaté +60 % proti humanoidum, nebo +30 % proti cemukoli jinemu
pozlacené +30 % proti humanoidum

Mitrilové zbraně

Určité typy zbraní se dají vyrobit celé mitrilové. Pro výrobu je surovinová náročnost stejná jako u železných, jen se použije jiný kov a je zapotřebí mít příslušný návod na výrobu mitrilové zbraně.

Tyto zbraně dávají veliký bonus proti démonům a jejich sluhům, drakům, magickým příšerám. Současně přidávají i střední bonus proti všem ostatním NPC.

mitrilové +100 % proti drakům a démonům, nebo +40 % proti čemukoli jinému

Temné zbraně

Určité typy zbraní se dají vyrobit ze vzácného temného kovu. K jejich výrobě je zapotřebí příslušný návod, temný kov a tajné suroviny.

Tyto zbraně jsou výhodné pro boj s jakoukoliv příšerou i rasou.

temné +40% životů z rozdaného poškození

sys/zbrane_z_barevnych_kovu.txt · Poslední úprava: 2023/04/30 17:55 autor: 127.0.0.1