Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


info:systemy

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
info:systemy [2016/12/29 16:21]
Nolda
info:systemy [2019/01/31 02:39]
Nolda [Systém, slotů pro postavy]
Řádek 39: Řádek 39:
 === Závěrem === === Závěrem ===
  
-Možnost podání žádosti o nový slot naleznete ve Statistikách v údajích o vašem účtu. Najdete tam také jaké jsou vaše přibližné šance při posuzování GM zda slot udělit či nikoli. Pokud podáte žádost, tak ať je vyřízena kladně či záporně, novou žádost smíte odeslat nejdříve za 30 dní od podání předchozí. Pokud jsou vaše šance pro získání nového slotu velmi výrazné (nad 110%), systém žádost automaticky schválí a přidělí vašemu účtu nový slot okamžitě.\\ +  * Možnost podání žádosti o nový slot naleznete ve Statistikách v údajích o vašem účtu. Najdete tam také jaké jsou vaše přibližné šance při posuzování GM zda slot udělit či nikoli. Pokud podáte žádost, tak ať je vyřízena kladně či záporně, novou žádost smíte odeslat nejdříve za 30 dní od podání předchozí. 
-Předem upozorňujeme, že žádosti s 1 - 50% budou v první řadě mazány. Možnost podání žádosti s tak nízkými procenty je kvůli výrazně kvalitním nováčkům nebo hráčům, na jejichž účtech figurují questové postavy. Pokud k nim nepatříte, raději na podání žádosti zapomeňte.+  Předem upozorňujeme, že žádosti s 1 - 50% budou v první řadě mazány. Možnost podání žádosti s tak nízkými procenty je kvůli výrazně kvalitním nováčkům nebo hráčům, na jejichž účtech figurují questové postavy. Pokud k nim nepatříte, raději na podání žádosti zapomeňte.
  
 === Abychom předešli dotazům a nedorozuměním... === === Abychom předešli dotazům a nedorozuměním... ===
  
 //Bude možno mít více jak dvě postavy na účtu?//\\ //Bude možno mít více jak dvě postavy na účtu?//\\
-Ano bude, je ale třeba dosáhnout s oběma postavami poměrně vysoké hranice počtu odehraných hodin.\\+Ano bude, je ale třeba dosáhnout s oběma postavami poměrně vysoké hranice počtu odehraných hodin.
  
  
Řádek 62: Řádek 62:
 {{ http://www.andaria.cz/images/systemy/dekorater.jpg|dekorater}} {{ http://www.andaria.cz/images/systemy/dekorater.jpg|dekorater}}
  
-==== Dekoratér====+==== Dekoratér ====
  
 Dne 14.7.2008[[http://www.andaria.cz/index.php?link=novinky&show=1091|{{http://www.andaria.cz//images/info.gif|i}}]] spatřil světlo světa nový systém, který má za cíl usnadnit život všem obyvatelům domků - ať už vlastních, nebo nájemních. Přístupný je přes příkaz **.dekorater**. Můžete s jeho pomocí upravovat pozici všech předmětů uvnitř svého domu. Pokud je možno s předmětem otáčet, uvidíte i volbu pro otočení. Dne 14.7.2008[[http://www.andaria.cz/index.php?link=novinky&show=1091|{{http://www.andaria.cz//images/info.gif|i}}]] spatřil světlo světa nový systém, který má za cíl usnadnit život všem obyvatelům domků - ať už vlastních, nebo nájemních. Přístupný je přes příkaz **.dekorater**. Můžete s jeho pomocí upravovat pozici všech předmětů uvnitř svého domu. Pokud je možno s předmětem otáčet, uvidíte i volbu pro otočení.
Řádek 74: Řádek 74:
 {{ http://www.andaria.cz/images/systemy/ovcaren.jpg|dekorater}} {{ http://www.andaria.cz/images/systemy/ovcaren.jpg|dekorater}}
  
-===== Ovčárny=====+===== Ovčárny =====
  
 Každý kdo chce v dnešní době chovat ovečky, si musí pořídit pořádnou ovčárnu, ve které se mají nejlépe. Návod na ní se dá koupit na salaši poblíž Andoru. Na výběr je mezi malou, střední a velkou ovčárnou. Liší se kapacitou na počet ovcí. Její ovládání je jednoduché. Dvojklikem na ovci v ovčárně se otevře menu. Zde je vidět, kolik ovcí v ovčárně už je nebo kolik se jich tam ještě vejde, kolik jídla ovce mají k jídlu a kolik už můžeme ostříhat vlny. Dále tu máme tlačítka na vpuštění ovce do ovčárny (vpouštět se mohou zmenšené i nezmenšené), odvedení ovce z ovčárny, ostříhání oveček a naplnění krmelce jídlem. Naplnit krmelec můžeme senem, ovocem nebo kukuřicí. Když ovčárna stojí na trávě, ovečky se částečně napasou sami a jedí tak pomaleji krmení z krmelce. Jelikož se ovcím v ovčárně daří mnohem lépe, než ovcím v přírodě, dávají tak více vlny. Každý kdo chce v dnešní době chovat ovečky, si musí pořídit pořádnou ovčárnu, ve které se mají nejlépe. Návod na ní se dá koupit na salaši poblíž Andoru. Na výběr je mezi malou, střední a velkou ovčárnou. Liší se kapacitou na počet ovcí. Její ovládání je jednoduché. Dvojklikem na ovci v ovčárně se otevře menu. Zde je vidět, kolik ovcí v ovčárně už je nebo kolik se jich tam ještě vejde, kolik jídla ovce mají k jídlu a kolik už můžeme ostříhat vlny. Dále tu máme tlačítka na vpuštění ovce do ovčárny (vpouštět se mohou zmenšené i nezmenšené), odvedení ovce z ovčárny, ostříhání oveček a naplnění krmelce jídlem. Naplnit krmelec můžeme senem, ovocem nebo kukuřicí. Když ovčárna stojí na trávě, ovečky se částečně napasou sami a jedí tak pomaleji krmení z krmelce. Jelikož se ovcím v ovčárně daří mnohem lépe, než ovcím v přírodě, dávají tak více vlny.
Řádek 104: Řádek 104:
 {{ http://www.andaria.cz/images/systemy/krumpac_lopata.jpg|krumpacalopata}}Až když v okolí nezbude žádný živý protivník můžete otevřít truhlu - uvnitř jistojistě najdete něco cenného... Obtížností map je celkem deset, na každou další potřebujete větší znalosti kartografie, a platí pravidlo, že čím je mapa složitěji zašifrovaná, tím obtížnější jsou nepřátelé hlídající místo pokladu, ale i tím cennější bývá poklad schovaný uvnitř zakopané truhly. Barvy map jsou vyobrazeny na obrázku, od leva po řádcích jsou seřazeny podle obtížnosti. S truhlou, která zbyde po pokladu, si nedělejte starosti, po čase sama zmizí. Pokud budou nepřátelé nad vaše síly a nepodaří se vám je přemoct, stejně jako truhla po čase zmizí. {{ http://www.andaria.cz/images/systemy/krumpac_lopata.jpg|krumpacalopata}}Až když v okolí nezbude žádný živý protivník můžete otevřít truhlu - uvnitř jistojistě najdete něco cenného... Obtížností map je celkem deset, na každou další potřebujete větší znalosti kartografie, a platí pravidlo, že čím je mapa složitěji zašifrovaná, tím obtížnější jsou nepřátelé hlídající místo pokladu, ale i tím cennější bývá poklad schovaný uvnitř zakopané truhly. Barvy map jsou vyobrazeny na obrázku, od leva po řádcích jsou seřazeny podle obtížnosti. S truhlou, která zbyde po pokladu, si nedělejte starosti, po čase sama zmizí. Pokud budou nepřátelé nad vaše síly a nepodaří se vám je přemoct, stejně jako truhla po čase zmizí.
  
-Systém zakopávání vlastních pokladů je popsán [[http://www.andaria.cz/index.php?link=novinky&show=670|zde v novinkách]].+==== Zakopávání pokladů ==== 
 + 
 +Kdokoli, kdo má u sebe psací potřeby a prázdnou mapu, může do země zakopat jakoukoli neprázdnou nádobuV závislosti na jeho dovednostech Kartografie a Hornictví se prázdná mapa zašifruje na jednu z deseti úrovní obtížnostiPo zakopání zůstává nádoba i s obsahem v zemi do té doby, dokud ji někdo nevyzvedne, nebo dokud mapa k němu vedoucí nepřestane existovat (např. vyhozením do koše). Podmínky pro vykopání pokladu jsou stejné jako u klasických map, tzn. krumpáč lopata a dostatečná trpělivost při luštění mapy a hledání cílového místa. 
 + 
 +A to nejdůležitější na konec: Příkaz pro zakopání pokladu je .zakopej_poklad
  
  
Řádek 120: Řádek 124:
 ===== Množení koní ===== ===== Množení koní =====
 Viz [[Množení koní]]. Viz [[Množení koní]].
-===== Speciální předměty: ===== 
- 
-==== Odpadkový koš ==== 
- 
-Už nějakou dobu funguje na Andarii odpadkový koš. Možná se vám zdá na nic, když se do něj vyhazují věci po jedné, ale opak je pravdou. Dají se do něj totiž vysypávat celé obsahy nádob, nebo dokonce celého batohu. Stačí, když místo vyhazovaného předmětu kliknete kurzorem výběru na nějakou nádobu ve svém batohu nebo přímo na obrázek batohu v paperdollu a otevře se vám výběr zda vyhodit celý nebo jen vysypat (u batohu jen potvrzení zda opravdu vysypat). Vyzkoušejte, doporučuje 6 z pěti popelářů. 
- 
-+ přidána funkce - přetažením nádoby na koš. Potvrzovací a výběrové menu je nezbytností. Takto vyhodit jdou pouze nádoby (ne jednotlivé předměty), které nejsou zaheslovány, opatřeny pastí nebo zamčeny. Koš musí stát na zemi. 
- 
-==== Kotel ==== 
- 
-Vytvořil jsem script pro zapalování ohně pod kotlem - což bude důležité až bude hotový systém vaření. Když položíte kotel na zem a v inventáři budete mít kulatinu nebo třísky, můžete se pokusit zapálit oheň dvojkliknutím na kotel. Kotel ani oheň poté nejde přemístit. Po hodině začne oheň pohasínat - můžete přiložit (opět dvojkliknutí na kotel); pokud nepřiložíte, oheň po chvíli vyhasne úplně. 
- 
-==== Rýdlo a štetec ==== 
- 
-Takže máte tu dva nové předměty jako je rydlo a štetec. Rydlo slouží k pojmenování beden, truhel a klíčů a štetec, který namáčíte ve speciálním inkoustu slouží k pojmenovaní pytlů, měšců a batohů. 
- 
-==== Komunikační krystal ==== 
- 
-Pokud krystal vyrobíte, můžete jej dle libosti pojmenovat. Potom dvojklikem na jeden z krystalů a targetem na druhý oba krystaly propojíte (jde pouze v batohu) a pokud v menu vyberete **navázat spojení** (kdekoliv a kdykoliv) druhý krystal se začne chvět a dvojklikem přijmete spojení (kdekoliv a kdykoliv). A pak už vesele žvatláte*. Pokud nepotvrdíte spojení do 10ti vteřin, žádné spojení není uskutečněno. 
- 
-  * Spojení trvá tak dlouho dokud sami chcete a můžete též přerušit toto spojení, kdykoliv chcete, takže nebudete odposloucháváni pokud nechcete. 
-  * Dál je tam volba přerušit propojení obou krystalů. Touto volbou přerušíte spojení s druhým krystalem nadobro. A pro další spojení musíte opět mít oba krystaly u sebe. 
-  * Aby Vás bylo slyšet, musíte mít krystal položený mimo batoh. Pokud budete mít krystal v batohu, nebude na druhém krystalu slyšet co říkáte, ale vy uslyšíte co kdo říká do krystalu. V okolí 8-10 políček od krystalu budou slyšet všichni co něco říkají. Pokud chcete něco jako konferenční hovor, tak Vás zklamu. To co říkají lidé je slyšet, ale to co říká krystal jiný krystal se dál nevysílá. 
-  * * Vše dokonalé, jen malá chybka, přenáší to i emote, tak si to zkuste v rámci hraní role odůvodnit sami. 
- 
-==== Žlab na vodu ==== 
- 
-Dále vyroben nový žlab na vodu, výroba je stejná jako doposud, jen po vyrobení, musíte spojit dva kusy, tak aby vznikl celý žlab, teprve potom se dá naplnit vodou ze sudu. Vodou ze žlabu může napojit sva zvířata. 
- 
-==== Úvazné kůly ==== 
- 
-Máme zde dva typy úvazných kůlů a to soukromý a veřejný. Soukromý úvazní kůl získáte od řemeslníka, který Vám jej vyrobí. Prvním dvojklikem na kůl se stáváte majitelem kůlu. Od soukromého kůlu odvážete své zvíře kdykoliv a pouze vy jako majitel s ním můžete zacházet. Veřejný kůl nemá žádného majitele a koně dokáže odvázat hraničář s potřebným skilem krocení. Pokud kůň bude stát u kůlu dlouho, může Vás zapomenout úplně, pak jej neodvážete. Pouze ten hraničář... 
- 
-==== Studny ==== 
- 
-Dnešním dnem se umístily studny na plnění sudů, kádí, umyvadel a věder. Pro naplnění studničního sudu si musíte zatočit rumpalem, pak dvojklikem na studniční sud a tagetem na nádobu, která má být naplněna do ní naleje vodu. Studniční sud po 5ti zatočeních naplníte na 100 použití a každá nádoba má nadefinováno o kolik se ze z ní při různé činnosti odčerpá. Na vše časem přijdete sami, nic složitého za tím nehledejte. 
- 
-Převedeno do jednotek při plnění nádob ze studničního sudu je: 
- 
-  * 1 jednotka - umytí se 
-  * 1 jednotka - naplnění džbánku vodou 
-  * 1 jednotka - naplnění umyvadla 
-  * 1 jednotka - naplnění vědra vodou 
-  * 20 jednotek - naplnění kádě vodou 
-  * 100 jednotek - naplnění sudu vodou. 
- 
-Při akcích u kterých je potřeba voda jako třeba výroba těsta (1 jednotka), nebo výroba tvrzené kůže (1 jednotka) bude z Vaší nádoby voda ubývat a časem ji budete muset ze studny opět naplnit. 
- 
-==== Bič ==== 
- 
-Pro všechny kdož pracují s ochočenou zvěří. Tento vynález můžete použít na své ochočené zvíře, toto zvíře zmizí, místo toho aby ste ho museli chladnokrevně zabíjet. S bičem se dá též bojovat, ale nebude dávat zranění klasicky, ale nejprve ubírat staminu, ale ne až na 0, dále ruší paralýzu, skok, atp. 
- 
-==== Vývěska ==== 
- 
-Dnes jsem dokončil přescriptování vývěsky. Pro obyčejného smrtelníka to znamená jen možnost editování a mazání vlastní zprávy, případně čtení cizí zprávy, pro řemeslníka to znamená možnost vyrobit si vývěsku, na které bude moci mazat i cizí zprávy, a které může nastavit libovolné jméno. Pro starostu to znamená totéž co pro řemeslníka, avšak toto platí na všechny vývěsky na území jeho panství, pro GMs to znamená navíc i možnost editovat cizí zprávy. Na vývěsku se vejde 31 zpráv (lze rozšířit, ale listuje se po osmi zprávách a větší číslo by akorát zdržovalo). Každou z nich můžete otevřít kliknutím na obrázek svitku vedle textu v nabídce (kdo má pravomoc, může zprávu smazat kliknutím na šedý čtvereček ještě vedle zmiňovaného svitku). 
- 
-Pro řemeslníky: Jakmile vyrobíte vývěsku, musíte na ni dvakrát poklikat aby se zaznamenalo že jste její majitel... Pokud tak udělá někdo jiný, stane se on majitelem vývěsky (výroba na zakázku). 
- 
-==== Přepisovatelný svitek ==== 
- 
-Přepisovatelný svitek se zdá být pomůckou velmi jednoduchou, ale zručný padělatel si zde může přijít na své. Základní funkcí svitku je možnost sepsání textu (obsahu) svitku a nadpisu, který se promítne do jména předmětu. Možnost navíc je pečeť svitku, která může příjemci dopisu prozradit něco málo o odesilateli zprávy. Pokud se někomu pečeť nebude líbit, může se ji pokusit odstranit. Když bude dostatečně zručný, může pečeť odstranit tak dokonale, jako kdyby tam ani nikdy nebyla - a dát tam pečeť svou. Avšak možnosti ani zde nekončí... Velmi zručný padělatel dokáže věrně napodobit jinou pečeť, na kterou se právě dívá. Schopností zlodějů je tak přenést na nový, bezpečeťový svitek, pečeť z jiného zapečetěného svitku. Nemusí se mu to povést vždy, ale pokud má dobré předpoklady, je to velmi snadné. Vzhledem k tomu že ne každý zloděj ovládá padělání na tak vysoké úrovni, jen málo z nich doopravdy zná ty správné techniky. (v současném systému je vše nastaveno, stačí to jen najít a správně použít). 
- 
-==== Nové knížky ==== 
- 
-{{ http://www.andaria.cz//images/systemy/knizky.gif|knizky}} 
- 
-  * Z obrázku je jasné jak kniha samotná vypadá. Lze ji opsat pravým kliknutím na knihu. Nabídne nám požadované akce (opsaní knihy, či otevření knihy)\\ 
-Potřebné věci na opsání knihy: 65 čistých svitku, 5 nenastřihaných kůží, šicí potřeby, nůžky, pero a inkoust 
-  * Zelený kroužek: Přesouvání textu (celé strany) podle směru na vedlejší stránky. Avšak pozor - přesunutý text přemaže veškerý text na stránce kam text přesunete. 
-  * Žlutý kroužek: Zapnutí editace textu / vypnutí a uložení editovaného textu 
- 
-V nových knihách můžete text zmenšovat, zvětšovat, zvýraznit, podtrhnout atd. 
- 
-==== Příklad: ==== 
- 
-{{ http://www.andaria.cz//images/systemy/knizky_2.jpg|knizky}} 
- 
-  * br - Nový řádek 
-  * i - kurzíva 
-  * u - podtržený text 
-  * b - tučný text 
-  * Basefont color - barva textu 
-  * Basefont size - velikost 
- 
-Vše musí být uzavřeno ve špičatých závorkach < > 
- 
-Další úpravy systému zde: [[http://www.andaria.cz/index.php?link=novinky&show=955|{{http://www.andaria.cz//images/info.gif|i}}]] 
- 
-==== Odznaky ==== 
- 
-Odznaky jsou možností pro jednotlivce označit odznakem svoji družinu tak, aby bylo pro každého jasné ke komu dotyčný náleží. Tuto možnost měly dříve jen cechy, a to buď možností zobrazovat zkratku cechu nebo titulem pod obrázkem postavy. Odznak je speciální předmět, kterému může majitel nastavit jméno a může ho komukoliv udělit nebo odebrat. Dotyčný, kterému je odznak udělen má možnost se ho kdykoli vzdát příkazem **.zahod_odznak**. Jméno skupiny se v případě nošení odznaku zobrazí pod položkou Funkce a postavení v rozbalovací nabídce postavy. Jedna postava může mít v jednu chvíli pouze jeden odznak. Udílení a odebírání odznaků reprezentuje předmět 'Odznaky'. Počet odznaků, které lze udělit je vyjádřen počtem tohoto předmětu - není jich tedy neomezený počet. Vždy, když majitel někomu udělí odznak, tomuto předmětu ubyde množství / když se někdo vzdá odznaku, předmětu naopak množství přibude. Majitel Odznaků nemůže nikoho donutit vzdát se svého odznaku, proto svůj odznak nedávejte lidem na potkání. Zobrazované jméno odznaků může majitel kdykoli změnit. Pokud je zničen předmět Odznaky, ruší se i všechny rozdané odznaky. 
- 
-==== Nádoby na vodu ==== 
- 
-Voda se dá přelévat z nádoby do nádoby. U všech nádob se zobrazuje počet jednotek vody, který v nádobě zbývá i počet jednotek, který nádoba pojme. Pokud chcete nádobu vylít na zem, tak není problém. Vodou se můžete i omývat. 
- 
-**Přehled kapacit nádob:** 
- 
-  * Žlab - 200 jednotek 
-  * Sud - 100 jednotek 
-  * Káď - 20 jednotek 
-  * Studniční vědro - 20 jednotek 
-  * Vědro - 3 jednotky 
-  * Umyvadlo - 1 jednotka 
- 
-==== Poštovní schránky ==== 
- 
-Starostové mohou zřizovat a upravovat poštovní schránky u pronájmů. Tyto schránky neotevře nikdo jiný než vlastník nebo spoluvlastník pronájmu, k jehož cedulce poštovní schránka patří, vhazovat předměty však může kdokoliv. Cena za zřízení je 500 zlatých, tuto částku platí starosta ze své pokladny. Kolik naúčtuje vám je jen jeho věcí, proto se mohou lišit ceny v jednotlivých městech. 
- 
-==== Krb ==== 
- 
-Nové krby [[http://www.andaria.cz/index.php?link=novinky&show=1744|viz novinka]]. Nově lze vyrábět pouze krby prázdné. Ten je poté potřeba naplnit nejprve třískami a poté polínky. Pár ran křesadla a už vám v krbu plápolá ohýnek. Oheň můžete udržovat, výhřevnost jednoho polínka je odhadována k deseti minutám při maximu pět polínek tak krb hoří skoro hodinu. Pokud vyhoří, je potřeba vysypat popel v podobě prachu z hrobu, popřípadě pokud budete mít štěstí, najdete v hromádce popela i několik suchých dřev. 
  
-==== Seznam potřebných návodů i výrobě ==== +===== Speciální edměty ===== 
-Pro výrobu různých vzácných věcí často je potřeba [[sys:navody_na_vyrobu|návod na výrobu]].+Viz [[Specialní předměty]]
info/systemy.txt · Poslední úprava: 2019/01/31 02:39 autor: Nolda