Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


gminfo:najemni_obchodnici

vendor

Nájemní obchodníci

Na Andarii se můžete setkat s nájemními obchodníky. Jak se s nimi dá obchodovat? Jednoduše tak, že mu, stejně jako jinému obchodníku, řeknete prodej. Rozhraní obchodu je však poněkud odlišné od obvyklého, především řazením zboží do kategorií. Druhou, avšak mnohem podstatnější věcí je to, že takovýto obchodník může pracovat pro vás - stačí mít pronajmutý některý z obchodů uvnitř měst a zažádat si pomocí page o přidělení jednoho takového obchodníka. Přidělení je zdarma, GM musí jen nastavit důležité proměnné, bez kterých by obchodník nefungoval tak, jak má. Systém nájemních obchodníků je provázán se systémem pronájmu - vkládat obchodníkovi zboží do skladu smí jen vlastník a spoluvlastník příslušného pronájmu; kupovat však může kdokoli.

Ale blíže k nastavení… Jakmile obchodníkovi řeknete magické slůvko prodej, otevře se vám tabulka. Pokud jste obvyklý zákazník, uvidíte seznam oborů a počet předmětů v každém z nich, který obchodník prodává. Vedle názvu oboru se zpravidla nachází tlačítko (pokud ne, obchodník se zboží z oboru nevěnuje) - po kliknutí se otevře seznam zboží, v němž můžete listovat a nakupovat velmi podobně jako v původním systému, ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. Pokud však patříte mezi nájemce s právy vstupu do obchodníkova skladu, můžete své zboží obchodníku předávat.

Na to slouží první tři nápisy na hlavní nabídce. Pomocí volby nechat věci na prodej vám obchodník předá pytel, do nějž můžete naskládat vše, co chcete aby nabízel. Nakonec jen potvrdíte stisknutím tlačítka a předměty putují do skladu… Později můžete u každého svého předmětu nastavovat cenu, za jakou se bude prodávat v upraveném rozhraní obchodu. Své věci si samozřejmě můžete kdykoli a zdarma vzít zpět. Druhá volba vybrat hotovost slouží k výběru obchodníkovy tržby za vámi uložené zboží. Obchodník Vám spolu s penězy, vydá i účetní knihu, kde vidíte co si od Vás koupili a můžete tak snadněji doplnit chybějící zboží. Třetí volba v záhlaví tabulky, Prohlédnout si své věci vám umožní nezávisle na kategoriích projít všechny vámi vložené předměty - což se hodí zejména při nastavování cen. Nakonec něco málo k obecným volbám - úplně dole v tabulce jistě najdete volbu Směnit peníze - funguje stejně jako doposud, rozměňuje a směňuje mince. Druhá z obecných voleb je malý svitek vpravo nahoře - poklepáním na něj otevřete druhou, menší tabulku s nastavením zobrazení a typu finančních transakcí. Formát ceny je čistě jen zobrazení ceny uvnitř systému, platba hotově se dá změnit na platbu z účtu (ovšem s větší daní…), vyplácení peněz se hodí pro toho, kdo si k obchodníkovi uložil nějaké zboží - nastavení vybrání peněz na začátku obchodu znamená, že vám obchodník předá výdělek hned jak otevřete obchodní systém. Všechno nastavení se projeví až při dalším použití systému.

Pronájemní obchodník - specialista

  • cena 1 zlatý na den, maximální velikost skladu je 50 předmětů, maximální počet stackovatelných itemů je 1000 od každého druhu.
  • dále viz pravidlo pravidlo B5 B5.

Cechovní obchodník

  • cena je počet skladů krát dva a doplatek rozdílu nájemného, to znamená že můžete požádat o rozšíření skladu a mít sklady třeba tesaře a řezbáře najednou. Cena za každou změnu skladu je 100 zlatých jednorázově. Velikost skladu je možno po dohodě rošířit a platí stejná pravidla jako u speciálního obchodníka, tzn sklady musí být zcela zaplněny, v případě opaku bude vendor odňat.
  • výhoda je, že si obchodníka můžete nechat za poplatek 30 zlatých obléct dle svého uvážení a za obvyklý poplatek 20 zlatých si můžete zakoupit vlajku na dům.
  • cechovní obchodník má maximální dobu pronajmutí nastavenu na 84 dní.
  • dále viz pravidlo pravidlo C3 C3.
gminfo/najemni_obchodnici.txt · Poslední úprava: 2023/04/30 17:55 autor: 127.0.0.1