Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


gminfo:svatba_eau_z_liaru_a_gawain

Pohádka o Eau a Gawainovi

Bylo nebylo, dávno tomu, v malém království obklopeném širým mořem žila v jedné vesničce mladá půvabná elfka. Ve svém okolí byla známa nejen díky svému obchůdku plném voňavých bylinek, ale i pro svou laskavou a milou povahu. Tato drobná dívka jemných rysů tváře a hlubokých smutných očí snila o svém princi, který by ji svou láskou a něhou přivedl štěstí do života. Do života, který ji před časem připravil nejen o domov a rodiče, ale posléze i o svou první velikou lásku.
V době kdy ještě truchlila nad smrtí svého milého, přicestoval do království barbar Gawain, hledajíc dobrodružství a dobýt slávy. Snad osud tomu chtěl a zkřížil cesty těchto dvou: smutné Eau sedící na lavičce na námestí Andoru a hledící někam do dáli a spěchajícího urostlého válečníka, kterého v honbě za slávou zastavil pohled do jejich očí. První slova která se nesla vzduchem jsou už dávno zapomenuta, stejně jako i další náhodná setkání.
Probouzející-se zájem jednoho o druhého však nebylo okolím přijato s pochopením, zejména Řádem do kterého jako novic vstoupil a Eau, vědoma si nebezpečí navenek odmítala jakékoli pokusy o intimnejší sblížení. Byl pro ní přítel který ji rád vyslechnul i někdo na kom si mohla vylít svou zlou náladu a kdo ji dokázal pochopit a utěšit.
Den za dnem rostla jejich náklonnost i jeho přesvědčení, že on chce být tím, kdo přivede Eau štěstí do života. Za své rozhodnutí však zaplatil krutým trestem a neustálým pronásledováním ze strany Řádu, který ho vyloučil ze svého středu a poznamenal cejchem vyvržence. Obětoval svou budoucnost pro tu, kterou miloval.
Když Eau poznala, co vše pro jejich lásku podstoupil, otevřela i ona Gawainovi své srdce a to co měla hluboko ukryté v jeho nitru rozkvetlo do krásy jako květ thyrské růže. Dny bez mráčku se střídali se dny bouřlivými, ale jejich láska obstála v této zkoušce, až jednoho dne Eau ve svém nitru pocítila změnu. V jejím těle počal vznikat nový život, plod jejich nádherných splynutí, kdy oba byli jedno … jedno tělo … jedna duše …
A co bylo dál? Coby … přece svatba a po čase narození jejich dětí, Leontýnky a Leonarda … ale to už je jiná pohádka.

gminfo/svatba_eau_z_liaru_a_gawain.txt · Poslední úprava: 2023/04/30 17:55 autor: 127.0.0.1