Toto je starší verze dokumentu!
Množení koní
Množení zohledňuje kvality a barvy připouštěných koní a zavádí péči o koně během doby březosti. Vše negativní se negativně projevuje na kvalitách nově narozeného koně, absence péče může znamenat i klisnino potracení nebo dokonce její smrt. Na druhou stranu, při dobré péči a v rukách zkušeného chovatele je možné vyšlechtit koně kvalitnějšího, než jakých kvalit dosahují jeho rodiče. Množení se provádí pomocí připouštěcí hole a následného dialogu. Ilustrační obrázek v levo.
Koňské neduhy
Během březosti je nutné se o oba koně dobře starat - a nejde jen o krmení. Koně mohou začít trpět různými neduhy - žíznivostí, únavou, nemocí nebo infekcí. Každý z těchto neduhů je třeba odstranit co nejdříve. Žíznivost napojením koně vodou, únavu lektvarem osvěžení, nemoc lektvarem léčení, infekci lektvarem protijedu. Březost trvá obvykle šest dní a po tuto dobu je třeba koně kontrolovat a ošetřovat. V pravo nahoře je ilustrační obrázek, jak vypadá špatná péče.
Typy koní a jejich vlastnosti
Celkem jsou dostupné čtyři různé kvality koní.
Pokud se vám stane, že seskočíte, nebo budete shozeni z koňského sedla, podle kvality koně po určitý čas nebudete moci znovu nasednout - v této chvíli vypadá chystané nastavení takto:
- herka - doba nasednutí 3 vteřiny, velmi slabý a neobratný
- obyčejný kůň - doba nasednutí 2 vteřiny, celkem běžný a rozšířený kůň
- šlechtěný kůň - doba nasednutí 1 vteřinu, krásný a kvalitní kůň
- válečný kůň - doba nasednutí bez omezení, velmi silný a robusní kůň, používaný zejména v bitvách
Cejchování zvěře
Svoji zvěř si můžete i ocejchovat. Postup je stejný jako označení výrobku, cechovní zvíře smí ocejchovat jen jeho majitel. Cejch je trvalý, nejde nijak odstranit, na to dobře pamatujte.