Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


info:mnozeni_koni

Množení koní

Množení zohledňuje kvality a barvy připouštěných koní a zavádí péči o koně během doby březosti. Vše negativní se negativně projevuje na kvalitách nově narozeného koně, absence péče může znamenat i klisnino potracení nebo dokonce její smrt. Na druhou stranu, při dobré péči a v rukách zkušeného chovatele je možné vyšlechtit koně kvalitnějšího, než jakých kvalit dosahují jeho rodiče. Množení se provádí pomocí připouštěcí hole a následného dialogu. Ilustrační obrázek v levo.

www.andaria.cz_images_systemy_mnozeni_koni_1.jpg www.andaria.cz_images_systemy_mnozeni_koni_2.jpg

Koňské neduhy

Během březosti je nutné se o oba koně dobře starat - a nejde jen o krmení. Koně mohou začít trpět různými neduhy - žíznivostí, únavou, nemocí nebo infekcí. Každý z těchto neduhů je třeba odstranit co nejdříve. Žíznivost napojením koně vodou, únavu lektvarem osvěžení, nemoc lektvarem léčení, infekci lektvarem protijedu. Březost trvá obvykle šest dní a po tuto dobu je třeba koně kontrolovat a ošetřovat. V pravo nahoře je ilustrační obrázek, jak vypadá špatná péče.

Typy koní a jejich vlastnosti

Celkem jsou dostupné čtyři různé kvality koní. www.andaria.cz_images_systemy_novi_kone.jpg

Pokud se vám stane, že seskočíte, nebo budete shozeni z koňského sedla, podle kvality koně po určitý čas nebudete moci znovu nasednout - v této chvíli vypadá chystané nastavení takto:

  • herka - doba nasednutí 3 vteřiny, velmi slabý a neobratný
  • obyčejný kůň - doba nasednutí 2 vteřiny, celkem běžný a rozšířený kůň
  • šlechtěný kůň - doba nasednutí 1 vteřinu, krásný a kvalitní kůň
  • válečný kůň - doba nasednutí bez omezení, velmi silný a robusní kůň, používaný zejména v bitvách

Cejchování zvěře

Svoji zvěř si můžete i ocejchovat. Postup je stejný jako označení výrobku, cechovní zvíře smí ocejchovat jen jeho majitel. Cejch je trvalý, nejde nijak odstranit, na to dobře pamatujte.

info/mnozeni_koni.txt · Poslední úprava: 2023/04/30 17:55 autor: 127.0.0.1