Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


info:bazina_klah

obrazek

Bažina Klah (Okolí Thyrisu)

- Volně přístupná lokace

Některé příběhy vypráví, že před příchodem skřetů odešla z lidského města Thyrisu značná část jejích obyvatel. Tedy odešla , byli vyhnání. V chudinské části města začal kázat muž , který přišel o rodinu. Hlásal o nespravedlnosti boha Athona. Teď vám jeden takový příběh povím.
Vracel se z putyky. Přišel domů zase úplně opilý. Zvrhnul malý svícen , který mu žena zapalovala v jediné místnosti jejich domu, aby vůbec našel cestu do jejich společné postele. Jak byl nametený , vůbec si nevšiml spadlé svíčky ,jejíž plamen začal olizovat dřevenou podlahu sežranou červotočem. Houpavým krokem blíží se k posteli své ženy, která se za ta léta soužití s ním vzbudila jenom tehdy, když hned neusnul a žádal po ní věci, které jí už nepřinášeli žádnou radost jako zamlada. Jen zavřela oči, otočila hlavu tak, aby jí dech manžela přesycený pálenkou, nedonutil ke zvracení. Kdysi ho i milovala. Kdysi dávno. Ten večer usnula tvrdě jako nikdy předtím. Domem se začali šířit plameny a osvětlovali celou místnost. Kouř unikal střechou plnou děr. Zamžoural. Pohlédl na svou ženu a děti spící po celodenní práci v loděnicích, kde vydřeli pár měděných, které jim vzal a propil.
„Probuď je. Oheň je nezastavitelný. Já netoužím po smrti tvé rodiny.“ Otočil se. Za ním stála hořící silueta muže. Plameny tančili kolem jeho těla. Ne, oni byli jeho tělem. Oči jako dvě malé slunce upírali svůj zrak přímo na muže, kterému všichni říkali Klah.
„Nepřeji si smrt bytostí z mého lidu. Jdi a zachraň je. Jestli tak neučiníš tvá rodina zemře plamanem.“ On neschopen slova a pln strachu snažil se z domu utéci. Jeho vlasy a oblečení vzplálo.
Klah s kůží zjizvenou a zničen smrtí své rodiny, začal nenávidět Athona. Na ulicích hlásal, že on zapálil jeho dům. Nikdo mu nevěnoval moc pozornosti, dokud neshořeli i další domy a chatrče,které za temných nocí on zapaloval a doufal, že jeho nenávist nebude sama. S každým stavením přidávalo se k němu více a více lidí. Kněží obhajovali boha ohně , ochránce lidí, ale dav šílený nenávistí nechtěl těmto slovům naslouchat. Vydali se k jeho chrámu, a i by jej zničili, kdyby nezasáhla armáda Andorského království, kterou včas o pomoc požádal tehdejší vládce Thyrisu Kaetnar Milostivý II. Kdyby, ale nezasáhl poté ještě jednou, byli by všichni z chudých lidí plní nenávisti zmasakrováni. Nechal je z města odejít s i jejich majetky, zbraně jim přikázal vrátit až daleko za městem.
Putovali dlouhou dobu lesem až dorazili k pohoří Ansmar. V městě kněží Athona, kteří zklamáni Vládcovou mírností sháněli muže a ženy na trestnou výpravu proti Klahovým lidem. Za příslib požehnání, či slušnou sumu se k nim přidalo mnoho lidí se záhadnou i více než pochybnou pověstí. Začali je stíhat. Kaetnarovi stoupenci mu pověděli, co se v ulicích města děje. Ten vyslal svého nejlepšího jezdce, aby varoval vyhnané Klah, jak skupině vyhnanců všichni ve městě začali říkat. Ti po obdržení této zprávy rozhodli se, přejít přes hory. Mnoho jich na této cestě zahynulo. Strach z pomsty Athnových kněží je hnal dál. Dorazili až ke kraji velké bažiny , která byla plná ještěřích lidí. Chtěli proto pokračovat dál podél moře. Klah , kterého všichni přijmuli jako vůdce, ale věděl, že musí najít útočiště před blížící se hrozbou, která se blížila podél pohoří.
Příběh pak dál vypráví, že se Klah dohodl s ještěřími lidmi a slíbil jim mnoho masa, po kterém všichni z jejich rodu touží. Nikdo se prý nevrátil z těch, co se vydali pomstít zneuctěný chrám Athona. Klah začali uctívat bahenní draky. Bojují proti ještěřím lidem a z jejich kůže vyrábějí snad vše co potřebují. Ze života v bažině získali imunitu vůči jakýmkoli jedům. Ptáte se proč vám to vyprávím ? Ten příběh je pravdivý. Nevěříte ? Vydejte se z lidského města Thyris k pohoří Ansmar a pak dále do bažin. Klah se vracejí. Skrytí před armádami skřetů znovu bojují proti ještěřím lidem a budují své město v bažině.

… do kroniky zaznamenal(a) Thoth

info/bazina_klah.txt · Poslední úprava: 2016/10/26 19:05 (upraveno mimo DokuWiki)