Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


info:cviciste

Cvičiště

Cvičiště jsou místa určená pro nováčky ale i zkušené hráče. Na každém cvičišti by se měli nacházet cvičné zbraně, trénovací figuríny a cvičné terče. Jsou zároveň nejčastějším místem setkání, či prostředkem k různým akcím.

Na úvod doporučujeme zeptat se koule vědění kde bude nejvýhodnější trénovat. Na takových cvičištích jsou aktivní takzvané powerhours.

V některých městech si mohou starostové příchod na cvičiště zpoplatňovat. V tomto případě si přečtěte nástěnku blízko cvičiště, kde najdete výši zpoplatnění. Většinou jsou to cvičiště, kde se nachází hráči vyrobené cvičné zbraně či munice do luků. Poplatek zaplatíte vždy, když na cvičiště vstoupíte a doba využívání cvičiště není omezena.

Pakliže nejste vycvičeni k používání různých druhů zbraní či štítů, na Thyrijském cvičišti můžete najít mistra v boji, který vás za nemalý poplatek vycvičí. Těchto mistrů je více a cena výcviku je vždy stejná. Pokud máte štěstí, mohou vás vycvičit zcela zdarma. Nejlepší způsob je však o výcvik požádat některého ze zkušených hráčů, což vás pravděpodobně nebude stát nic.

Pokud na cvičišti nebudete pozorní a zemřete, nebo vás jiný hráč, který s vámi trénuje bojové aktivity zabije, popřípadě vy jeho, nebo budete trénovat čmuchání/kradení a ztratíte velké množství karmy, fame, či se z vás dokonce stane kriminálník/vrah, nezoufejte. Po odchodu ze cvičiště se vám všechny body karmy a fame vrátí. Z toho důvodu je na cvičištích přísný zákaz vykrádání těl. Vrácení bodů neplatí u vytrénovaných % skillů či atributů síly, obratnosti a inteligence.

Úderem do cvičných figurín si můžete vylepšit své dovednosti se zbraněmi nebo v boxu. Zároveň si tak zlepšíte svou sílu a obratnost. Takový trénink není umožněn věčně, slouží výhradně nováčkům. To samé platí o cvičných (dřevěných) zbraních nebo střelbě na cvičné terče. Pokud vám u některé z těchto aktivit vyskočí hláška víc toho na této věci nezmůžeš musíte trénovat buď na zvířatech nebo na ostatních hráčích. Při takových aktivitách doporučujeme aby vás léčil kněz. Pokud náhodou zemřete, nemusíte běžet k léčitelům, na většině cvičištích se nachází brána oživení, kde se můžete oživit. Pokud chcete aby vás oživil kněz, musíte ze cvičiště ven, na něm tato činnost není dovolena.

info/cviciste.txt · Poslední úprava: 2021/01/08 20:31 autor: Hopsinka