Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


info:faq

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
info:faq [2017/09/22 21:08]
Trist [Lektvary se při mícháni nespojují]
info:faq [2021/02/17 16:37] (aktuální)
Nolda [Jak se obnovují (spawní) NPC?]
Řádek 4: Řádek 4:
 Dále je dopsáno FAQ pro popsání nejčastěji kladených otázek. Dále je dopsáno FAQ pro popsání nejčastěji kladených otázek.
  
 +~~NOTOC~~
 +{{INLINETOC 2-3}}
  
 =====  Bugy a jiné instalační chyby  ===== =====  Bugy a jiné instalační chyby  =====
Řádek 102: Řádek 104:
 ==== Postavil jsem mlýn a už s ním nejde hýbat ====  ==== Postavil jsem mlýn a už s ním nejde hýbat ==== 
  
-Odpověď: Ne, s postaveným a spojeným mlýnem hýbat nemůžeš, napiš page a mlýn ti přemístíme+Odpověď: Ne, s postaveným a spojeným mlýnem hýbat nemůžeš, napiš page a mlýn ti přemístíme.
  
 ==== Při opisování se nespojují svitky ====  ==== Při opisování se nespojují svitky ==== 
Řádek 124: Řádek 126:
 Občas se stane, že Vaše postava není sychronizována s hrou. Je nutné napsat příkaz .resync\\ Občas se stane, že Vaše postava není sychronizována s hrou. Je nutné napsat příkaz .resync\\
 Postavička poskočí a vše je již správně. Postavička poskočí a vše je již správně.
 +
 +==== Jak se obnovují (spawní) NPC? ====
 +
 +Většina NPC je tvořena neviditelným spawnerem, který má celý proces na starosti. Kromě nastavení vzdálenosti, typu NPC a jejich počtu umožňuje hlavně určit __délku__ respawnu NPC. Toto počítadlo je v minutách a běží kontinuálně i když je spawn plný.
 +Může se tedy stát, že když je čas spawnout nové NPC, tak je spawner plný a už další NPC přidat nejde = nic se nestane.
 +Je ale možné, že jste NPC zabili chvíli před vypršením počítadla a tak vás může spawn nového překvapit, protože ve chvíli vypršení už je volná pozice pro nové NPC.
 +Může se stát ale i pravý opak, že počítadlo vyprší chvíli před tím, než NPC zabijete a tak se jeho respawn může zdát až příliš dlouhý, protože počítadlo musí běžet odznovu.
 +
 +==== Hláška "tvůj účet byl zablokován" po častém odpojování se a připojování? ====
 +Sphera má kontrolu proti zahlcení a pokud se rychle za sebou několikrát odhlašujete a přihlašujete, můžete dostat blokaci na jednu minutu. Pokud se během té minuty pokusíte znova přihlásit, blokace se znovu o minutu prodlouží. Buďte trpěliví. Pokud pokud by i tak blokace trvala (a nebyla způsobena trestem za prohřešek), kontaktuje GM tym.
  
 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Řádek 182: Řádek 194:
 Pokud spadáte do třetího nebo čtvrtého bodu, je možno po týdnu poslat další registraci. Pokud ani ta nevyjde (a jste si jistí správností vepsaných údajů), je možno odvolat se na tym@andaria.cz (poslat třetí registraci a zároveň mailem ještě jednou registrační údaje se žádostí o vysvětlení). Pokud spadáte do třetího nebo čtvrtého bodu, je možno po týdnu poslat další registraci. Pokud ani ta nevyjde (a jste si jistí správností vepsaných údajů), je možno odvolat se na tym@andaria.cz (poslat třetí registraci a zároveň mailem ještě jednou registrační údaje se žádostí o vysvětlení).
  
-==== Při hornictví mi spadla hra, objevil jsem se na chvíli v Andoru a pak zase zpátky tam kde jsem byl původně ====  
- 
-Tohle přemísťování je ošetřením chyby v hornictví, která v jistých případech shodila clienta a neumožnila nalogovat zpátky do hry. 
  
 ==== Spadl mi client a když se chci nalogovat zpátky, píše mi to Account Blocked ====  ==== Spadl mi client a když se chci nalogovat zpátky, píše mi to Account Blocked ==== 
Řádek 262: Řádek 271:
 Je to prozatím neopravitelný vrtoch sféry, který se děje zejména v okamžiku Vašeho útoku na jinou osobu. Vy zaútočíte, ale nezabijete. Pokud ten dotyčný umře někde v průběhu jiného boje a vy jste stále na dohled, vražda se přičte Vám. Zejména se to děje na výpravách kde používáte výbušné lektvary, které zasáhnou i Vaše spolubojovníky a nebo po odchodu ze cvičiště. Region cvičiště Vám sice vraždy odmaže, ale pokud jste stále v dohledu, nebo někde poblíž, nebo neuplynula potřebná doba pro odmazání paměti útoku, jsou smrti připisovány Vám. Je to prozatím neopravitelný vrtoch sféry, který se děje zejména v okamžiku Vašeho útoku na jinou osobu. Vy zaútočíte, ale nezabijete. Pokud ten dotyčný umře někde v průběhu jiného boje a vy jste stále na dohled, vražda se přičte Vám. Zejména se to děje na výpravách kde používáte výbušné lektvary, které zasáhnou i Vaše spolubojovníky a nebo po odchodu ze cvičiště. Region cvičiště Vám sice vraždy odmaže, ale pokud jste stále v dohledu, nebo někde poblíž, nebo neuplynula potřebná doba pro odmazání paměti útoku, jsou smrti připisovány Vám.
  
-==== Otrávené šipky a elementální kuše ====  
- 
-Když mám sebou oboje, tak jakmile přehodím z flousátka na elem. kuši, tak mi kuše střílí šipky do flousátka. Ano je to neošetřitelné. Rada: pokud při přehození zbraní, také pohnete šipkami v batohu, tak budete střílet obyčejné šipky. Sféra to nerozlišuje a pro ní je to stále stejné střelivo. 
  
 ====  Špatně postavené předměty aneb Někdo mi vykradl dům ====  ====  Špatně postavené předměty aneb Někdo mi vykradl dům ==== 
info/faq.1506107294.txt.gz · Poslední úprava: 2017/09/22 21:08 autor: Trist