Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


info:ileren

Toto je starší verze dokumentu!


Ileren, křesťanská pevnost (po útoku z města zbyli jen ohořelé trosky)

ileren

Široká dřevěná hradba vinoucí se mezi strmou skalou a mořskou zátokou chrání srdce horské pevnosti, Ilerenu. Právě tato překážka dlouho odolávala nájezdům skřetů. Dík za jeho osvobození patřil baronu Ištvánovi, který jej před několika lety dobyl zpátky z područí skřetů.

Ilerenské panství dala královna jako léno vznešenému Řádu chudých rytířů Krista a chrámu Šalamounova, Templářům, v zastoupení zemana Gorgona, který je jeho vládcem dodnes.

Ileren byl pracně zrekonstruován, na místě skřetího tábora na poloostrově jižně od horského masivu byla vybudována nová vesnice, která patří pod Ilerenskou správu. V okolních lesích se nachází dvě velké arény s mystickými kříži, kde je možné se za malý poplatek cvičit v boji. V neposlední řadě byl v Ilerenském masivu proražen důl, který je bohatý na železnou rudu, v dobách války velmi ceněnou.

Dříve byl Ileren důležitou obchodní stanicí na cestě mezi Horním a Dolním Imerem a královským městem Andor. Po osvobození zde vzniklo mnoho nových, útulných domů. Kvůli výnosnému dolu je nyní rájem hlavně pro řemeslníky, ale díky ochraně Templářkého řádu je Ileren vhodné a bezpečné místo pro život každého poctivého člověka, elfa či barbara.

Pánem Ilerenu je Senešal řádu rytířů Templu a zeman Ilerenský, Gorgon.

Mapa města

Jak šel čas...
  • Zeman Gorgon 7.6.06 - dosud
  • Zeman Ištván 27.9.05 - 6.6.06
info/ileren.1477457163.txt.gz · Poslední úprava: 2016/10/26 06:46 (upraveno mimo DokuWiki)