Široká dřevěná hradba vinoucí se mezi strmou skalou a mořskou zátokou chránila srdce horské pevnosti, Ilerenu. Právě tato překážka dlouho odolávala nájezdům skřetů. Dík za jeho osvobození patřil baronu Ištvánovi, který jej před několika lety dobyl zpátky z područí skřetů.
Ilerenské panství dala královna jako léno vznešenému Řádu chudých rytířů Krista a chrámu Šalamounova, Templářům, v zastoupení zemana Gorgona, který byl jeho vládcem do jeho naprostého zániku.
Ileren byl pracně zrekonstruován, na místě skřetího tábora na poloostrově jižně od horského masivu byla vybudována nová vesnice, která patřila pod Ilerenskou správu. V okolních lesích se nachází dvě velké arény s mystickými kříži, kde je možné se za malý poplatek cvičit v boji. V neposlední řadě byl v Ilerenském masivu proražen důl, který byl bohatý na železnou rudu, v dobách války velmi ceněnou. Nyní dolem protéká láva až do trosek města.
Dříve byl Ileren důležitou obchodní stanicí na cestě mezi Horním a Dolním Imerem a královským městem Andor. Po osvobození zde vzniklo mnoho nových, útulných domů. Kvůli výnosnému dolu byl rájem hlavně pro řemeslníky, ale díky ochraně Templářského řádu byl Ileren vhodné a bezpečné místo pro život každého poctivého člověka, elfa či barbara.
Je to už dávno od dob, co v Ilerenu vybuchla sopka. Město se nepodařilo ubránit a vše zaplavila láva. Je až smutné na tuto katastrofu hledět.
Pánem Ilerenu byl Senešal řádu rytířů Templu a zeman Ilerenský, Gorgon.
Historie zákonů Ilerenu (sepsáno dne 06.01.2008)