Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


info:linux

Linux

Jak spouštět UO pod wine- © Polous

Běžným problémem je scházející fonts.mul. Tato chyba se projevuje pokud spustíte hru z jiného adresáře než ve kterém je uo nainstalovaná. Řešením je před každým spuštěním přejít v terminálu do adresáře s uo a odtamtud pomocí

wine andariaclient.exe

hru spustit.

Osobně na to ale používám jednoduchý script (šlo by to i kratšeji, ale tohle je přehledné). Mám adresář ~/bin/ (lze vytvořit příkazem mkdir ~/bin a v něm spustitelný soubor ~/bin/uo (příkaz touch ~/bin/uo). Pro správnou funkčnost je potřeva, aby tento soubor byl spustitelný (příkaz chmod 755 ~/bin/uo).

Obsah spouštěcího souboru není nijak složitý a lze ho upravit běžným textovým editorem (například pomocí nano ~/bin/uo):

#!/bin/bash
cd /home/frantauzivatel/.wine_uo56/dosdevices/c\:/uo/
export WINEPREFIX=”/home/frantauzivatel/.wine_uo56″
wine AndariaClient.exe

Popis činnosti:

  • první řádek určí interpretr (/bin/bash)
  • následuje příkaz, kterým přejdu do adresáře uo (ostraní chybu s neexistujícím souborem fonts.mul)
  • nastavení, ve kterém adresáři je wine prostředí. Používám jiný než originální (který je ~/.wine) abych měl wine konfiguraci pro uo oddělenou od ostatních programů. Pokud uo instaluješ, je potřeba nastavit systémovou proměnnou WINEPREFIX před spuštěním instalace (WINEPREFIX=”/home/frantauzivatel/.wine_uo56 wine setup.exe). To stejné platí pro každý program, který má pracovat na prostředí s uo (např. easyuo). Pokud nepoužíváš vlastní adresář pro uo, můžeš tento řádek úplně vynechat.
  • poslední řádek je samotné spuštění AndariaClient.exe
  • Poznamenávám, že mam uo ve wine nainstalovanou do adresáře c:\uo.

UO pak spustím příkazem ~/bin/uo.

Pro ulehčení spouštění ještě používám nastavení adresáře ~/uo do PATH. To se dělá tak, že do souboru ~/.bashrc připíšu řádek:
export PATH=$PATH:/home/frantauzivatel/bin

To při dalším spuštění příkazové řádky (resp. bash interpreteru) přidá adresář /home/frantauživatel/bin do systémové proměnné path a uo (a ostatní spustitelné soubory v ~/uo ) bude možné spouštět odkudkoliv pouhým zadáním jména spouštěče bez cesty - tedy pohým: uo .

Aktualizované informace ohledně UO na linuxu naleznete na webu Strážci Molegonu


info/linux.txt · Poslední úprava: 2016/12/02 14:56 (upraveno mimo DokuWiki)