Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


info:margaard

Margaard, hradiště Lovců

Ke dni 4.3.2023 hradiště obývá 143 občanů.

O hradišti Margaard se dá říci mnohé. Myšlenka na vytvoření tohoto sídla se zrodila v mysli Aishlyn, cechmistryně Lovců a dřívější starostky havantské. K jejímu nápadu se brzy přidali další členové cechu Lovců i spřáteleného cechu Slovanů. V době, kdy Margaard stál pouze v představách stavitelů, sídlily oba tyto cechy v Havantu, rolnické vesnici podřízené městu Andor a vládě císařovny Kilias. Základní ideou vzniku nového sídla byla proto především touha po samostatnosti a snaha o soběstačnost ve všech záležitostech týkajících se řízení hradiště.

Okolnosti vzniku Margaardu se dají označit doslova za bouřlivé – plán stavby byl sice v hlavách obou zakládajících cechů již delší dobu, avšak nešťastná vodní pohroma a následné zatopení Havantu přispěly k značnému urychlení stavebních prací. Místo pro nové sídlisko bylo vybráno nedaleko bývalého sídla cechu Lovců s ohledem jak na dobrou dostupnost pěšky i koňmo, tak na potřebu v případě nutnosti hradiště účinně bránit. Díky úsilí šikovných stavitelů a společné píli všech zúčastněných rostly nové stavby doslova před očima. Během několika měsíců tak byly vystavěny pevné hradby, banka, stáje, obchody i domy k pronájmu a přemístěna sídla lovecká i slovanská.

Okolní lesy jsou bohaté na kvalitní dřevo a hemží se různým zvířectvem – vítáni jsou proto řemeslníci, dobrodruzi i milovníci přírody. Nedaleko na západě od hradiště je pro všechny námořníky snadný přístup k moři, směrem na jihovýchod vede stezka do Thyrisu. Severní cestou se dá dojít přes most do císařského Andoru, směrem na jih podél skály do rozlehlého pralesa. Obyvatelem hradiště se může stát kdokoli bez ohledu na svůj původ, jedinou podmínkou je nejednat v rozporu se zákony hradiště.

Dne 18.8.19 se konala bitva o Hradiště Margaard a město se podařilo ubránit.

Dne 16.1.22 se konala druhá bitva o Hradiště Margaard a město se nepodařilo ubránit. Město nyní střeží sluhové Vládce.

Dne 25.2.23 se konala třetí bitva o Hradiště Margaard a z města se podařilo vyhnat sluhy Vládce. Město je nyní osvobozeno a opět obyvatelné.

Zákony Margaardu byly sepsány dne 09.05.12.
Úplné znění naleznete zde

Funkcionáři

Funkce Funkce a jméno Nadřízený
Zástupce Lorda Aishlyn Lord Gryzzly
Správce / Starosta Starosta Causydys Aishlyn
Herold Heroldka Daenerys Aishlyn, Starosta Causydys

Jak šel čas...

  • Aishlyn 31.05.18 - současnost
  • Upadlík ? - 31.05.18

Jak šel čas u heroldů a soudců...

  • Heroldka Daenerys byla dne 22.1.19 odvolána z funkce za obvinění z velezrady vůči císařství. U soudu byla zproštěna všech obvinění.
info/margaard.txt · Poslední úprava: 2023/04/30 17:55 autor: 127.0.0.1