Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


info:uoam

Následující návod je určen především pro ty, kteří doposud tuto vymoženost neznají.

Andarijské značky zde

www.andaria.cz_images_uoautomap_mapa.jpg

1. Co to vlastně je

UO automapa je speciáně vytvořený program pro hru Ultima Online. Tento program Vám pomůže při orientaci kde standartní mapka Ultimy nedostačuje. Například mapka UO Vám neukáže kde jsou které obchody, nezobrazí popisky důležitých nebo významných míst a Vy pátráte a marně hledáte a co víc? UO Automapa Vám nabízí možnost, vědět o pozicích všech lidí připojených na této mapě. Takže vyražení Vám na pomoc je otázka dvou vteřin a bez sáhodlouhého hledání a určování pozice.

www.andaria.cz_images_uoautomap_chat.jpg

2. Funkce

Jak jsem již předeslala, můžete ze využít chat pro lidi na mapě, rychlé zavolání o pomoc, zjištění lokací. Založení serveru může kdokoliv na veřejné IP, protože program sám podporuje oba mody a to jak mod klienta, tak i serveru. Pozor na správně nastavený firewall. Protože prozatím Andaria neposkytuje prostor pro UO automapy hráčů, musí Vaší skupince server nekdo hostovat a v případě jeho odpojení nebo ztráty konektivity i Váš server automapy nepoběží. Nejoblíbenější z funkcí je chat a na ten se dostanete ze záložky link a pak volba chat.www.andaria.cz_images_uoautomap_nastaveni.jpg

3. Nastavení

Jakmile budete mít nainstalováno a spuštěno, vyberete záložku Link a otevře se tato tabulka, kde bude mnoho voleb. Pro připojení na server zadáte Name (váš nick), IP serveru na který se připojujete, Port pod kterým server beží a případné Password(heslo). A stačí když kliknete na Link to Server a připojíte se. V případě, že server hostujete kliknete na Start Server

V záložce Files si zkontrolujte, že máte zašktrnuty volby pouze personal a common. Ostatní načítané soubory, nejsou důležité.

Nelíbí se Vám něčí barva textu nebo velikost písma? Změnte si ho! Pokud Vás bude zajímat nastavení barvy a velikosti textu, kliknete na volbu Players (Ctrlp+P) a dole jsou klasické volby.

www.andaria.cz_images_uoautomap_popisky.jpg

4. Příklady použití a triky

Takže po úspěšném připojení se vám zobrazí část mapy a Vaše pozice bude přesně uprostřed. Pozice Vašich kolegu tam budou také. Navíc se Vám zobrazilo i pár něčím důležitých míst. Při volbě Chat z menu Link si otevřete i právě probíhající chat lidí na mapě. Dvojklikem na mapu si ji umístíte na pozici kde jí chcete mít a bude stále „na vrchu“. Při použití kolečka na myši si rozlišení mapy zvětšíte a nebo zmenšíte, takže uvidíte i podrobnější popisky na mapě. Při najetí myši na jakkoliv označené místo, se ukáže i popis.
Panika

Když na mapě klepnete mezerníkem, spustíte rychlou volbu Panic! (Space) a Vašim přátelům se mapa rozbliká a Vašim kolegům se ukáže i spojnice, aby Vás rychleji našli. Mezerníkem opět alarm vypnete. Pokud to již uděláte tak chápu, že Vám jde v tu chvilku o život, ale věřte, že ostatním také, protože nejenže mapka bliká jako zběsilá, ale vydává také odporné pípání a to každé dvě vteřiny a odejít od počítače a nechtěně spustit na tuto volbu, znamená že se Vaši přátelé nejspíše zblázní a nebo Vás z mapy vyhodí.
www.andaria.cz_images_uoautomap_label.jpg

Označení místa

Jestliže toužíte si pro Vás něčím důležitá místa nějak označit, nebude nic jednodužšího než že zvolíte volbu Add New Label (Ctrl+N), ze záložky Places, dostanete možnost si důležité lokace přidávat sami. Name volba je jasná, type si určíte sami jakou ikonku nebo označení má místo dostat, position jsou přesné souřadnice a teď

Důležité upozornění Tyto pozice ukládejte do file (souboru) personal, protože Andaria shard vydává průběžně aktualizovaný soubor common.map, s lokacemi pro hru důležitou a každou aktualizací by se Vám vaše zadané lokace ztratili. Mít aktuálně stažený common.map z Andarjské sekce download je výhodou, když už mapu používáte, protože jsou tam nové lokace pronájmů, sídel důležitých osob, dungeonů a mnoho dalšího a vy si tak ušetříte práci s hledáním.

Parametry zástupce Je možné upravit cestu zástupce k soubur uoam.exe (Kolonka Cíl: ve vlastnostech zástupce) pomocí několika parametrů a usnadnit si tak zdlouhavé připojování na server. Následující příkazy se píší za absolutní cestu ke spouštěcímu souburu uoam.exe:

-c [adresa] připojit k serveru -q zakázat hledání aktualizací -n [vaše_jméno] -p [port] -pw [heslo_serveru]

Příklad: „C:\Program Files\EA Games\Ultima Online\uoam\uoam.exe“ -c 127.0.0.1 -q -n Dorchaide -p 2000 -pw mojeheslo5. Download

Pro stažení můžete použít přímo stránky výrobce UOAM a nebo přímo z download na webu Andarie. Důležité je také si stáhnout aktuální lokace do automapy z odkazu dowload a nezapomenout je nahrát.

Vím, že toto skutečně nejsou všechny možnosti UO Automapy a věřím, že na další přijdete sami, ale chtěla jsem Vám alespoň představit tuto vymoženost, bez které se neobejde sehraná skupinka lidí. Někdy v budoucnu snad vypracuji podrobnější návod.6. Vlastní server

Servery slouží k tomu, že se na něj může připojit více hráčů, kteří se navzájem vidí na Automapě. Jak bylo zmíněno výše server si může založit každý s veřejnou IP adresou, jestliže touto „vychytávkou“ nedisponujete, existuje zde řešení. Jedná se o veřejný server, na který když se připojíte s originálním heslem, uvidí se navzájem jen osoby s daným heslem.7. Připojení na server

1.) Spusťte UOAM jako správce

2.) V horním menu UOAM vyberte záložku Link > Link controls…


3.) Vyplňte tabulku s přihlašovacími údaji

4.) Klikněte na Link to Server

Přihlašovací údaje :

  • Name : Vaše přezdívka
  • IP : uoam.free-uo.com
  • Port : 2000
  • Password : heslo987 (vlastní unikátní heslo)

Doporučujeme spouštět UOAM jako správce souborů, bez tohoto se může stát, že UOAM nedostane přístup k datům z klientu a nezobrazí se vaše poloha na UOAM.

info/uoam.txt · Poslední úprava: 2023/04/30 17:55 autor: 127.0.0.1