Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sys:magicke_reagenty

Magické regenty

Reagenty jsou magické přísady, nezbytné k provozování magie a alchymie. Samotné slovo reagent pochází od slova reagovat, jiným, českým výrazem pro reagent by mohlo být například činidlo. Každá z magických přísad má svoje specifické vlastnosti mezi ostatními, které z ní činí neobyčejnou. Podle síly magických účinků dělíme reagenty na tyto skupiny:

Obyčejné regenty

Přehled regentů
Mandragora Kořen mandragory je opředen mnohými legendami, lektvary z něj vyrobené prý dokáží zázraky…
Ženšen Tato rostlina bývá považována za všelék… Především její kořen má ve všech podobách silné léčivé účinky.
Rulík Celým jménem Rulík Zlomocný je běžnou bylinou v zemích Andarijských. Jelikož je jedovatý, vyhledávají jej většinou nekromanté.
Česnek Česnek je už odnepaměti považován za užitečnou pomůcku při zahánění zlých sil..
Sirný prach Alchymisticky upravená síra může sloužit k rozličným účelům. Alchymisty bývá tento reagent považován za ztělesnění ohnivého elementu.
Krvavý mech Lesní rostlina krvavě červené barvy, obvykle roste ve stinných a vlhkých místech. Alchymisté jej přechovávají sušený…
Pavučina Pavouci dokáží upřást lehkou a jemnou síť z téměř neviditelných vláken. Alchymisté a kouzelníci ji proto považují za ztělesnění vzdušného elementu.

Neobvyklé reagenty

Přehled regentů
Kost Kost je základní stavební jednotka každého člověka. Je možno ji využít jak k dobrým, tak ke zlým účelům.
Úrodná prsť Jako je kost základem lidské bytosti, je půda základem samotné Země. A protože růst rostlinky je sám o sobě magický, úrodná hlína musí být přeci také magická!
Obsidián Tento tajemný lesklý černý kámen je běžným nerostem. Velmi snadno se láme a spolu s úrodnou prstí je symbolem zemského elementu.
Surové železo Nejběžnější ruda, vyrvaná z útrob země, prý dokáže stejně dobře uchovat zemský žár i mrazit jako led. Nezní to čarovně?
Pemza Pemza je ve skutečnosti dávno vychladlou lávou. Symbolizuje zkrocený žár.
Prach z hrobu Odměrka popela z mrtvého dokáže prý ze záhrobí přivésti zlé duchy, i lecjaká strašidla pekelná…
Suché dřevo Dobrá souška dokáže vydržet mnoho staletí… Lesní čarodějové proto suché dřevo využívají ke svým tajemným obřadům.
Černý vřes Mech temné barvy vyrůstá často kolem hřbitovů a pohřebních míst předků.
Katova kukla Prudce jedovatá houba se během staletí stala nedílnou součástí andarijských hvozdů.
Černá perla Tato přírodní anomálie oplývá tajemnými silami. Bývá považována alchymisty za ztělesnení vodního elementu.
Krvavé jikry Mudrci věří, že v tomto magickém činidle nachází se prazvláštní moc.
Krvavá kost Kosti krvavé barvy mohou vzniknout jen následkem temné přeměny při vytváření nemrtvého. Jsou nasáklé magickou energií, která se může dál využívat k magickým rituálům.
Esence slizu Magická hmota, která tvoří obživlý sliz obývající mnohá podzemí a stoky v sobě ukrývá nemalý magický potenciál.
Černá kost Nejsilnější varianta kostěného reagentu mívá černou barvu. Říká se, že je natolik magicky aktivní, že dokáže sama reagovat a spolu s ostatními kostmi poskládat kostlivce…

Vzácné reagenty

Přehled regentů
Netopýří křídlo Netopýří křídlo symbolizuje temnotu a volnost. Najdete ho u každého slušného netopýra…
Krev démona Jest velice obtížné získati tuto složku magickou. Nejenže démoni neradi krvácí, ale jejich krev není mnohdy dost kvalitní pro použití v magii a alchymii.
Dračí krev Další z přísad, kvůli nimž musí nějaké stvoření obětovat svůj život. Dračí krev je možná nejsilnějším magickým činidlem, které dokáže znásobit sílu kteréhokoliv kouzla nebo lektvaru.
Dračí srdce Nejvzácnější a možná i nejmocnější reagent je dračí srdce. Vzhledem k obtížnosti jeho získání se jej alchymisté naučili nahradit jinými přísadami, ale i tak zůstává několik nesmírně silných kouzel a lektvarů, které potřebují nenahraditelné dračí srdce pro svou výrobu.
Krystal Nox Nazelenalý kousek průhledného krystalu bývá spojován s nekromantskými rituály. Ti věří, že tento krystal dokáže uchovávat mysl nemrtvého.
Kost démona Podobně jako krev démona je i kost démona velmi silným reagentem. Má od ostatních kostí unikátní magický vzorec, její použití je proto velmi speciální.
Slizké oko Toto velmi nechutné činidlo používají s oblibou čarodějové - samotáři, jelikož už jen pohled do sklenice plné očí může leckoho odradit.
sys/magicke_reagenty.txt · Poslední úprava: 2023/04/30 17:55 autor: 127.0.0.1