Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sys:magicky_prsten

Magický prsten

Magický prsten je kouzelný předmět který svému nositeli umožňuje rychlejší regeneraci životů, výdrže a/nebo many. Prsten jde pomocí magického náboje očarovávat a tím vylepšovat rychlost regenerace jednotlivých vlastností. Pro získání magického náboje prsten konzumuje zlaťáky.

Magický náboj je poté spotřebován při pokusu o očarování. Čím silněji je prsten již očarován, tím více magického náboje pokus spotřebujete.

Magický prsten jde koupit od tajemného mága ve stokách.

Síla magického očarování a velikost náboje je značená hvězdičkami. Barvy hvězdiček jsou odstupňované: železná, měděná, stříbrná, zlatá, mitrilová.

Náboj

Prsten v sobě může uchovávat magický náboj. Pro nabití prstenu nábojem je zapotřebí aby prsten zkonzumoval zlaťáky. Po poklikání na prsten se zobrazí dialog prstenu, přes který jde prsten dobíjet: Hodnotu magického náboje si prsten pamatuje v počtu zlatek, ale na prstenu se ukazuje jen přibližně ve formě hvězdiček.

Očarování

Při očarování se konzumuje část magického náboje prstenu k získání šance na vylepšení.

Po poklikání na prsten se v dialogu prstenu výběrem volby Očarovat prsten spustí očarování prstenu. Jakmile očarování započne, nějaký náboj se zkonzumuje ať už je očarování dokončeno nebo zrušeno. Očarování taky vyžaduje hodně soustředění, nesmíte se proto pohnout z místa.

Když probíhá očarování, zobrazí se dialog s dvěma panely. V pravém panelu jsou volby pro prozkoumání a pro zrušené očarování, v levém panelu probíhá samotné očarování. V levém panelu je zobrazeno několik možností očarování ve formě koleček. Kliknutím na některou z možností zkonzumuje část náboje a provede se očarování. Pokud byla vybrána správná možnost, bude očarování úspěšné a dojde k vylepšení prstenu.

Množství zobrazených možností očarování se odvíjí od toho, jak moc už je prsten vylepšený, a kolikrát bylo očarování neúspěšné. Každé neúspěšné očarování dělá totiž další pokus jednodušší.

Za normálních okolností je typ vlastnosti, která bude vylepšena, neznámý. V takovémto případě jsou vidět možnosti jen jako mosazná kolečka. Můžete ovšem ale použít část náboje (polovinu toho co by bylo třeba na pokus o očarování) a Prozkoumat možnosti. Tím se odhalí která možnost odpovídá které vlastnosti: červená značí životy, zelená výdrž a modrá manu. Úspěšné očarování potom garantuje vylepšit regeneraci té vlastnosti, která odpovídá barvě možnosti co byla vybrána. Po očarování se odhalené možnosti znovu skryjí, ať už očarování bylo úspěšné či neúspěšné.

Pro zavření dialogu očarování je možné Uvolnit náboj. Při tomto uvolnění ale přijdete o malou část náboje v prstenu. Pokud už však byly prozkoumané typy možností, po zavření a znovu spuštění očarování budou možnosti nové, ale stále prozkoumané. Toho lze využít například pokud se snažíte získat regeneraci jedné konkrétní vlastnosti, ale možnost pro vašeho favorita není zrovna k dispozici.

Limit

Z počátku zavedení tohoto předmětu budou nastavené limity na maximální očarování, které se budou s časem zvedat. Aktuálně je limit náboje v prstenu 2500 zlatých (5 mitrilových hvězdiček) a limit pro každou z regenerací je 5 želených hvězdiček.

sys/magicky_prsten.txt · Poslední úprava: 2021/04/21 09:55 autor: Nolda