Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


info:prvni_spusteni

Návod jak prvně spustit UO

Následující návod je určen především pro začínající hráče Ultimy Online, avšak doporučujeme jej i zkušenějším hráčům.

Jak začít hrát na Andarii

Instalace

Nainstalujte do svého počítače Ultimu Online (je několik verzí, např. UO Second age, Third Dawn, Age of Shadows, Samurai Empire a Mondain’s Legacy, avšak naše soubory podporují jen UO Mondain’s Legacy, ke stažení viz sekce Download), pokud máte novější vydání nainstalujte verzi 2D. Andaria 3D klienty nepodporuje. Podrobný návod na ruční instalaci naleznete zde.

Registrace

Nezbytnou podmínkou pro hru je potřeba se řádně zaregistrovat. Na webových stránkách vyhledejte sekci Registrace a pečlivě vyplňte všechny požadované údaje. Dávejte také pozor, některá uživatelská jména (loginy) již mohou být obsazená. Heslo volte uvážlivě, doporučuji délku alespoň pět znaků. Po odeslání registračních informací stačí již jen vyčkat, než vedení Andarie zpracuje vaši registraci. Poté vám přijde potvrzující zpráva do vaší emailové schránky.

A jestliže máte mail odeslán a čekáte na potvrzovací mail, tak doporučujeme přečíst si Pravidla a v novinkách si vyfiltrovat Varování a Důležitá oznámení, vyhnete se tím případných problémů.

První přihlášení

Registraci i instalaci máte hotovou, pravidla přečtená, tedy nic už vám nebrání začít.

  1. Spusťte UO přes stažený soubor AndariaClient.exe (musíte být připojeni k internetu).
  2. Teď se vám otevře přihlašovací okno. Do řádku název účtu (account name) napište svůj login a do řádku heslo (password) napište vaše heslo, to celé potvrďte enterem.
  3. Nyní jste v okně, kde si vybíráte shard. Na výběr budete mít jen Andarii (možná dvakrát, ale je jedno, kterou z nich vyberete), proto pokračujte dál šipkou či enterem.

Zakládáme postavu

Jedno upozornění, žádné z nastavení s Vámi nepřechází z Falešného světa do Skutečného světa, vaše volba při zakládání postavy může být tudíž libovolná.

  • Nejdříve si vyberte povolání. Při prvním přihlášení je úplně jedno jaké povolání zvolíte, protože vstupujete jen do Falešného světa, kde se seznámíte se ovládáním a splníte pár zkoušek, které tam dostanete. Nejprve poklikejte na New, vyberte volbu Advanced character. Druhá volba nefunguje zcela správně a může vám způsobit problémy… Nastavte si hodnoty síly, obratnosti a inteligence (strength, dexterity, intelligence) poté vyberte 3 skilly – vlastnosti postavy – z výběru, který se vám otevře.

Jakmile splníte zkoušky, vstoupíte do brány vedoucí na skutečný svět, svět Andarie. Tam již na vašem výběru povolání záleží. Jaké si vybrat a co které povolání ovládá se dočtete v sekci Povolání.

www.andaria.cz_images_newbies_jmeno.jpg

  • Potom nezapomeňte svému hrdinovi dát také jméno a mějte na paměti, že toto je RP shard a proto Vaše jméno musí odpovídat pravidlům o jménech. Aby jste se vyhnuli případnému přejmenování postavičky, doporučuji sekci Nové jméno, kde si můžete zkontrolovat, zda už tu s tímto jménem někdo nežije. Zbytek můžete proklikat dle libovůle.

www.andaria.cz_images_newbies_pohlavi.jpg

  • Dále si vyberete pohlaví, kliknutím na tlačítko si navolíte pohlaví ženy nebo muže. Jméno a pohlaví postavy jsou nejdůležitější vlastnosti, které si můžete zvolit už nyní. Všechno ostatní se vám může během hry nebo ještě před jejím začátkem změnit, jméno a pohlaví však nikoliv.

www.andaria.cz_images_newbies_uces.jpg

  • Pak si pro svého hrdinu vyberte i účes s jakým vstoupíte na světlo světa. Účes můžete postupem času neustále měnit a můžete se střihat nůžkami a vlásky Vám budou neustále dorůstat.
  • No a snad na konec barvu vlasů, a barvu pleti. Barvu vlasů lze postupem času měnit a to pomocí barev ale pamatujte, že barvu kterou zvolíte teď již nikdy ve hře z barev nenamícháte. Barva pleti Vám zůstane a již nikdy se Vám nezmění.
  • Úspěšně jste vytvořili svou postavu a můžete začít hrát. A pokud tato Ultima je Vaší první Ultimou v životě, doporučujeme sekci Poprvé ve světě UO, ve které je nezbytné minimum pro zábavnou hru.
info/prvni_spusteni.txt · Poslední úprava: 2023/04/30 17:55 autor: 127.0.0.1