Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


info:falesny_svet

Falešný svět

Následující návod je určen především pro začínající hráče Ultimy Online, avšak doporučujeme jej i zkušenějším hráčům.

 Mapa falešného světa


Začínáme

1. Úvod

Pokud jste se právě poprvé narodili, tak jste vhozeni do Falešného světa, kde na Vás čeká pár zkoušek, které když splníte Vás pustí do světa opravdového.

Falešný svět si spousta lidí pochvaluje a opravdu si jej užívá, neboť je tu zřízen i tutoriál, kde si máte možnost popovídat s obyvateli o jejich umění. Najdete zde kováře, krejčího, léčitele a mnoho dalších a máte možnost si prohlédnout jejich práci a dozvědět se pár užitečných rad, které mnohdy pomohou při řešení problémů.

Ve Falešném světě, je úplně jiná ekonomika a peníze jsou tam takřka zbytečností. Vše si koupíte za pár penízků a ostatní se dá nalézt v truhlách, nebo Vám to nechají ostatní hráči před Vámi. Takže doporučuji se rozhlédnout, celé si to projít a seznámit se.

2. Výcvik

 vycvikDalší důležitou věcí je se nechat vycvičit a naučit různým dovednostem. Je to zcela prosté, přijdete k nějakému obyvateli a pozdravíte (více příkazů najdete zde). On Vám odpoví formou dialogu, co všechno umí a je jen na Vás s čím a v čem se necháte vycvičit.

Rozhodnutí je na Vás, ale doporučuji se nechat vycvičit ve všem, neboť se Vám to může hodit.

Radím Vám aby jste se nechali naučit i dovednostem, jako je krocení nebo tesařství, protože jsou to všechno věci které se Vám ve Falešném světě neztratí.

Pamatujte však, že čemukoliv se zde naučíte tak přechodem do opravdového světa ztratíte, protože všechen výcvik je tu zdarma a získané zkušenosti se Vám zruší i odpojením ze hry.

Kvestíky

1. Zloděj

No a pokud jste přišli ke zloději, tak zloděj po Vás bude chtít donést prsten z věže mága. Samosebou, že mág Vám jej nedá zadarmo, takže je na Vás aby jste prsten ukradli. No a jelikož truhlu neotevřete jen holýma rukama, budete k tomu potřebovat i nějaké náčiní, nejspíše paklíče se Vám budou hodit. Na výrobu paklíčů potřebujete drátenické nářadí, suroviny a trochu zručnosti. Podrobnosti se dozvíte zde.

2. Tkáň zombie

Takže máte úkol, donést tkáň zombie. Úkol je to nelehký a zombie budete muset najít a zabít, aby se Vám to podařilo, takže teď se hodí výcvik ve zbraních a zbrojích. Kupte si brnění a hurá na hřbitov, kde se tahle potvora ukrývá.

3. Alchymista

Ve městečku také narazíte na velmi líného alchymistu, který vás naučí alchymistickému umění, pokud mu donesete určité neopracované bylinky.

Zkoušky

1. Zkouška síly

No a stojí před Vámi první velká zkouška a to je zkouška síly. Na zkoušce síly musíte dokázat, že jste opravdoví siláci a je pro Vás tedy bezpečné podstoupit další zkoušku. Máte donést stavební kámen a polena, ale také Vaše pověst musí stoupnout. Toho druhého nejlépe docílíte zabíjením potvor, pokud jste slabší povahy, doporučuji si vzít pomocníky. Na sekání polen stačí vyrazit se sekerou do lesíka a k zisku stavebního kamene je třeba strávit pár chvil s krumpáčem v dole.

Jak jsem již psala ve Falešném světě je vše povoleno a pomocníky si buď zkrotíte, koupíte a nebo vyvoláte za pomoci Zvláštních schopností.

2. Zkouška zručnosti

Takže první zkouška je úspěšně za námi a máte před sebou zkoušku, kde to bude chtít trochu námahy. Máte donést obyčejné šaty z plátna obyčejné šaty z plátna, kotel kotel, deset paklíčů deset paklíčů, pět šipek do kuše pět šipek do kuše a dvě velké bedny dvě velké bedny .
Co a jak se vyrábí najdete v sekci výroba a potřebujete mechaniku, řezbářství, tesařství, krejčovství a kovařinu. Nezapomeňte také na nezbytné nářadí pro každý obor.

3. Zkouška moudrosti

No a jelikož všechny předešlé zkoušky máte za sebou, neváhejte a přistupte k poslední zkoušce a to zkoušce moudrosti. Ohromný drak Vám položí otázku a pokud Vaše odpověď bude odpovědí správnou, nic již nebrání tomu, aby jste vstoupili do skutečného světa Andarie.

Pár rad na závěr

www.andaria.cz_images_newbies_pentagram.jpg a) Pokud zapomenete co kdo po Vás chtěl tak vězte, že vše najdete v pentagramu nad Vaší hlavou v obrázku avatara. A to tak, že na dvojí poklik se Vám otevře tabulka s Vašimi schopnostmi a výcvikem a vpravo nahoře jsou přidělené úkoly.


zámek paklíčb) Pakliže se Vám stále nedaří otevřít truhlu s prstenem, pravděpodobně neděláte vše zcela správně, zkontrolujte celý postup a přesvědčte se, že máte paklíč a umíte dovednost otvírání zámků. Je to dvojklik na paklíč a target na truhlu. Až zazní vítězoslavné CVAK je truhla odemčena a Vy máte prsten.

mandragorarulíkženšenc) Pokud alchymista nechce vzít rostlinky a Vy máte skutečně všechny, tak dávejte pozor aby nebyly opracované, to znamená, že nesmí být očištěné dýkou.

d) Pokud Vás nechce silák pustit a Vy máte dostatečný počet kamenů a polen, tak je problém s Vaší pověstí. Pověst se snadněji získává, když Vás někdo vidí a to nejen jiný hráč, ale i Vaše zvíře nebo pomocník. Proto doporučuji chodit ve skupince. Pokud jste milovníky zabíjení ostatních hráčů, či se vyžíváte v kopání hrobů, bude tato zkouška pro Vás velmi obtížná.

velká bednae) Pokud si myslíte, že máte vše a přesto Vás nechce hubená postava pustit, přesvědčte se, že Vaše šaty jsou z plátna a že velká bedna je skutečně bednou velkou.

Poslední úkol

Pokud máte vše za sebou, můžete vstoupit do portálu a zvolit zde svou rasu a povolání.

Epilog

Pamatujte, že Falešný svět je tu pro seznámení s Andarií a ne pro Vaše týrání. Pokud jste zkušený hráč Ultimy, tak Vám to zabere pár chvilek, vše zvládnout a začít hrát, ale pro spoustu nováčků je Falešný svět cennou zkušeností pro seznámení se prostředím UO poprvé.

UO je hra a proto bychom si přáli, aby jste k sobě i nám byli tolerantní a protože jsme RP shard tak zde platí zákony a Falešný svět v tomto není žádnou výjimkou. Ba naopak se zde daleko více kontroluje Vaše chování a mluva. Proto vřele doporučujeme, chovejte se tak abychom měli co nejméně hříšníků. Pokud nevíte co znamená zkratka RP doporučuji odkaz Roleplaying, kde Platón velmi výstižně a srozumitelně vše vysvětlil.

Přejeme hodně úspěchů Vaší postavičce ve hře a mnoho zábavy Vám.

Tip na závěr: Ve skutečném světě, na náměstí hlavního města, naleznete zkroušeného muže. Čeká na pomoc. Odměnou vám bude pěkných pár zlatek a několik dalších věcí, které se jistě do začátku budou hodit. Více najdete v Questy.

info/falesny_svet.txt · Poslední úprava: 2023/04/30 17:55 autor: 127.0.0.1